"A magyar rendvédelem története” címmel nyílt kiállítás 2014. április 2-án Békéscsabán, a Csabagyöngye Kulturális Központban. A tárlatot dr. Polyák Zsolt r. ezredes, a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője nyitotta meg, majd dr. Francsics Ottó nyugállományú r. ezredes, a Magyar Rendőrmúzeum Baráti Köre Kulturális Egyesület elnöke mondott köszöntőt. Ezt követően dr. Gulyás István, a múzeum tiszteletbeli igazgatója beszélt a gazdag gyűjteményről, a bemutatott tárgyi emlékek történeti hátteréről. A megnyitón részt vett Makula György r. őrnagy, rendőrségi tanácsos, az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálatának főosztályvezető-helyettese és jelen voltak a rendőrséggel együttműködő intézmények, illetve hatóságok vezetői, képviselői is.

A tárlat 2014. április 27-ig látható a Csabagyöngye Kulturális Központban.

Elismerés Dr. Francsics Ottó és Dr. Gulyás István részére:

Forrás: police.hu