Az Állami Egészségügyi Központ hévízi Szanatóriumában

-volt csendőr gyógy ház-

2010 12.10.-én 19,45 órakor

Németh Lajos az intézmény igazgatója nyitotta meg - a főkapitányi klub keretében kiállításunkat.

Az ünnepélyes nyitóbeszéd után a jelenlévő rendőri vezetők:

Lajtár József r. vezérőrnagy az ORFK Gazdasági Főigazgatója,

Dr. Petőfi Attila r. dandártábornok az ORFK Bűnügyi Főigazgatója,

Papp Károly r. dandártábornok az ORFK Rendészeti Főigazgatója,

Dr. Tóth Tamás r. dandártábornok a BRFK Vezetője,

Dakos József r. dandártábornok a Baranya MRFK Vezetője,

Dr. Gyurosovics József r. dandártábornok a Békés MRFK Vezetője,

Dr. Vereckei Csaba r. dandártábornok a Borsod-Abauj-Zemplén MRFK Vezetője,

Dr. Lukács János r. dandártábornok Csongrád MRFK Vezetője,

.

meghallgatták a Szép vagy,gyönyörű vagy Magyarország című dalt majd Francsics Ottó a Magyar Rendőrmúzeum létrejöttéről míg utána Gulyás István a rendvédelem történetéről tartott előadást.

Másnap meg tekintete Hatala József r.altbgy Országos rendőrfőkapitány majd később Pintér Sándor Belügyminiszter is a kiállítást és  színvonalasnak minősítették.

,A Tapolcán lakó Sándor László ny. r. ftőrm. személyesen hozta el és adott át egy német komplett autópályás rendőr egyenruhát.

Horváth István a Szanatórium műszaki vezetője átadott kiállítási célra több az épületet ábrázoló régi fényképet mely ezzel a kiállítás részévé vált.  Mihály István r.ezredes Nógrád megyei Rendőrfőkapitány szintén felajánlott több értékes rendőr relikviát amit később fog részünkre átadni.

A kiállítást  2011 március végéig  láthatják az érdeklődők.

Vándorkiállítás megnyitójának képei:

Tervezett rendezvényeink 2019. év

2019. évi terveink:

• Az előző évben elkezdett programjaink közül a nagyobbik rendvédelmi kiállítás - amely a polgárőrség és a hadtörténet anyagával van kiegészítve - a kisebbik kiállítás,- amely a rendvédelem és az IPA Heves Megyei Szervezet anyagával és egy komplett csendőr őrszobával van kiegészítve, vándor kiállításként járja az országot.
  • Egyesületünk legfontosabb eseménye a közgyűlés, melyet 2019 április 05én tartunk.
  • 2019 július 9-16 között,7 nap /6 éjszaka/ utazást szervezünk Albániába,szintén az IPA Heves Megyei Szervezettel közösen.
  • 2019. július26.-án lecsófőző versenyt szervezünk.
  • Ebben az évben is támogatjuk az IPA Heves Megyei Szervezete által 2017. augusztus 03-án , Tiszanánán megrendezésre kerülő kerékpár teljesítménytúrát.
  • 2019. október 05.-én szintén az IPA Heves Megyei Szervezettel és az RKSZ-el (Rendészeti Kiképzők Szövetsége) közösen bált szervezünk.
  •  Szervezeti élet keretén belül minden negyedév keretében elnökségi ülést tartunk.