Székhely: 3360 Heves, Szerelem Alfréd út 25

Egyesületünk számlaszáma: K&H Bank Nyrt.

10402111 – 50485351 – 51541003

Adószám: 18578135-1-10

Az Állami Egészségügyi Központ hévízi Szanatóriumában

-volt csendőr gyógy ház-

2010 12.10.-én 19,45 órakor

Németh Lajos az intézmény igazgatója nyitotta meg - a főkapitányi klub keretében kiállításunkat.

Az ünnepélyes nyitóbeszéd után a jelenlévő rendőri vezetők:

Lajtár József r. vezérőrnagy az ORFK Gazdasági Főigazgatója,

Dr. Petőfi Attila r. dandártábornok az ORFK Bűnügyi Főigazgatója,

Papp Károly r. dandártábornok az ORFK Rendészeti Főigazgatója,

Dr. Tóth Tamás r. dandártábornok a BRFK Vezetője,

Dakos József r. dandártábornok a Baranya MRFK Vezetője,

Dr. Gyurosovics József r. dandártábornok a Békés MRFK Vezetője,

Dr. Vereckei Csaba r. dandártábornok a Borsod-Abauj-Zemplén MRFK Vezetője,

Dr. Lukács János r. dandártábornok Csongrád MRFK Vezetője,

.

meghallgatták a Szép vagy,gyönyörű vagy Magyarország című dalt majd Francsics Ottó a Magyar Rendőrmúzeum létrejöttéről míg utána Gulyás István a rendvédelem történetéről tartott előadást.

Másnap meg tekintete Hatala József r.altbgy Országos rendőrfőkapitány majd később Pintér Sándor Belügyminiszter is a kiállítást és  színvonalasnak minősítették.

,A Tapolcán lakó Sándor László ny. r. ftőrm. személyesen hozta el és adott át egy német komplett autópályás rendőr egyenruhát.

Horváth István a Szanatórium műszaki vezetője átadott kiállítási célra több az épületet ábrázoló régi fényképet mely ezzel a kiállítás részévé vált.  Mihály István r.ezredes Nógrád megyei Rendőrfőkapitány szintén felajánlott több értékes rendőr relikviát amit később fog részünkre átadni.

A kiállítást  2011 március végéig  láthatják az érdeklődők.

Vándorkiállítás megnyitójának képei:

Tarnaméra Rendőrmúzeum

Cím: 3284 Tarnaméra, Árpád út 12.
Telefon: 06-36/479-514; (április 1. és október 31. között elérhető)
November 1. és március 31. között a Tarnamérai Állandó Kiállítás részlegesen zárva tart, ezért a kiállítás megtekintése ebben az időszakban kizárólag előzetes bejelentkezés alapján lehetséges. A részleges zárva tartás időszakában a Tarnamérai Állandó Kiállítás megtekintéséhez a budapesti Rendőrmúzeum 06-1/477-2183 telefonszámán szükséges bejelentkezni.

Részleges zárva tartás: november 1. és március 31. között a kiállítás megtekintése kizárólag előzetes bejelentkezés alapján lehetséges az alábbi időpontokban:

Kedd: 8.00-12.00
Csütörtök: 8.00-12.00

Tárlatvezető: Pocsai Lászlóné +36 36 479 514

Megközelítés: A Rendőrmúzeum Tarnamérai Állandó Kiállítása Budapesttől kb. 100 km-re található. Budapesttől autóval az M3-as autópályáról a 89-es lehajtónál célszerű lekanyarodni az állandó kiállítás megtekintése céljából.

Tervezett rendezvényeink 2022. év

2022 évi terveink

A HTBKOKKSZ. /Honvéd és Társadalom Baráti Körök Országos Közhasznú Szövetsége/ segítségével létrehozott 1848-as emlékhelynek további karbantartása és az ott tartott ünnepségeken való részvétel is fontos számunkra.

Képviseltetjük magunkat a HTBKOKKSZ áprilisi közgyűlésén majd az augusztus végi országos találkozón.

Július 4-10 között,7nap /6 éjszaka/ utazást szervezünk Dél Lengyelországba, szintén az IPA Heves Megyei Szervezettel közösen.

Szeptember 2.-án  délelőtt a Egyesületünk legfontosabb eseményét a közgyűlést

majd délután a Pintér Tanyán tartjuk a XV. lecsófőző versenyt.

Ebben az évben is támogatjuk az IPA Heves Megyei Szervezete által 2022. szeptember10-én , Tiszanánán megrendezésre kerülő kerékpár teljesítménytúrát.

Október 01.-én szintén az IPA Heves Megyei Szervezettel és az RKSZ-el (Rendészeti Kiképzők Szövetsége)  közösen bált szervezünk./XXX./

Felkészülünk 2023-ra, a Magyar Honvédség 175. évfordulójának méltó

megünneplésére,

Szervezeti élet keretén belül minden negyedév keretében elnökségi ülést tartunk.