Magyar Rendőrmúzeum Baráti Körének rendvédelmi kiállítása színesebbé téve egy kis hadtörténettel járja az országot. Az utóbbi időben ehhez társult a polgárőrség anyaga. A több száz tárgyból álló kiállítás (korabeli egyenruhák, fegyverek, kép és irat anyag és egyéb hozzátartozó tárgyak) jelenleg a Velence tó partján Gárdonyban a templom melletti Művelődési házban 2008. augusztus 10.-ig megtekinthető. A kiállítás szellemi atyjai dr. Francsics Ottó r. ezredes, nyugalmazott rendőrkapitány és dr. Gulyás István t.b. rendőrmúzeum igazgató. Köszönet Tóth István Gárdony város polgármesterének, aki a helyet biztosította, dr. Várnai Zoltánné Művelődési Ház igazgatónőjének, valamint dr. Sági János r. alezredes gárdonyi rendőrkapitánynak. Akik hathatós segítséget nyújtottak a kiállítás berendezéséhez.

Felhívjuk a figyelmet, hogy a kiállítást – ellenszolgáltatás nélkül – bárki igényelheti dr. Francsics Ottónál történő előzetes egyeztetés után a 20/939-0291-es mobiltelefonszámon.

Ebben az évben a Mátrafüredi Szakközép iskolában és az Abasári Bereznai kastélyban volt látható a kiállítás. Melyet több mint tízezren látták és a kiállításon túl a szervezők előadást is tartottak több alkalommal. Ezen a kiállításokról a képek megtekinthetők a Magyar Rendőrmúzeum honlapján, a www.rendormuzeum.hu oldalon. Tájékoztatom az érdeklődőket hogy az IPA Heves Megyei Szervezetének az Arthur Troop emlékkiállítása a kiskörei a volt a Polgármesteri Hivatal garázsában látható, képek a honlapon www.hevesipa.hu

Aki az utóbbi kiállításnak jobb helyszínt tudna ajánlani azt kérem vegye fel a kapcsolatot a Magyar Rendőrmúzeum Baráti Köre és az IPA Heves Megyei Szervezet elnökével, akinek az e-mail címe: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Heves, 2008. július 2.

Dr. Francsics Ottó