Az ünnepélyes megnyitó 2008 április 26-án 12,15 h.-kor lett megtartva.

Lénártné Bene Anikó polgármesterasszony köszöntötte a vendégeket majd Dr. Juhász István r. ezredes a Heves megyei Rendőrfőkapitány nyitotta meg a kiállítást.

Tárlatvezetést tartott Dr. Gulyás István ny. r. alezr. t. igazgató és Dr. Francsics Ottó ny. r. ezds. a Baráti Kör Elnöke.

Relikviákat adott át a vándorkiállítás részére Dr. Juhász István, Tüzekker Béla ny. r. alezr.,Dr.Boda József r. ezds, Hüvösi Béla és Sándor László ny. r. ftrm. A legértékesebb ajándékot -német barátja segítségével - Sándor László hozta,amely hat komplett NDK-s egyenruhából áll.

A kiállítás időtartama április 26-tól május végéig van tervezve.

A kiállítás a jelenlévőknek nagyon tetszett és a jelen lévő rózsaszentmártoni polgármester asszony kérte,hogy 2008 augusztus 20-tól szeptember 20-ig náluk legyen a vándorkiállítás.

ABASÁRI KIÁLLÍTÁS MEGNYITÓJÁNAK KÉPEI