A Nemzetközi Rendőrszövetség (IPA) Heves Megyei Szervezete, 1997 óta megszakítás nélkül rendezi meg a hagyományos Tisza-tavi kerékpárversenyét, amelynek helyszíne 2012 óta a Tiszanána-Dinnyéshát területén lévő hangulatos kemping.

A versenyzők két táv közül választhattak: a tóparti verseny résztvevői 21,6 km-t, míg a tókerülő verseny indulói 64 km-t teljesítettek. A kerekesek életkoruk alapján, nyolc korosztályba voltak sorolva. Idén a rövidebbik távon 28-an, míg a hosszabb távon 62-en álltak rajthoz.

A nagy meleg ellenére kiváló eredmények születtek: a rövidebbik távon mind a férfiak, mind pedig a hölgyek abszolút bajnoka 39 percen belül ért célba. A hosszabbik távon hét férfi versenyező érkezett azonos idővel célba, ami 1:47.40 óra volt, míg a legjobb női versenyző 1:56:30 óra alatt teljesítette a távot.

A célba érkezést követően a Zsutai Zsolt és kedves segítői által készített nagyon finom babgulyással lehetett pótolni az elveszített kalóriákat, míg a folyadékot a Horváth József által felajánlott csapolt sörrel lehetett pótolni.

A rendezvény zárásaként minden résztvevő emléklapban, illetve a dobogósok oklevélben és serlegben részesültek.

Képek a rendezvényről:

Összes kép megtekinthető: ITT