MAGYAR RENDŐRMÚZEUM BARÁTI KÖRE KULTURÁLIS EGYESÜLET HONLAPJA

„Jelenünk és a jövőnk a múltra épül!”

Székhely: 3360 Heves, Szerelem Alfréd út 25

Egyesületünk számlaszáma: K&H Bank Nyrt.

10402111 – 50485351 – 51541003

Adószám: 18578135-1-10

TÁMOGATÓNK:

 

Ugrás a honlapjukra!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meghívottak:

Magyar Rendőrmúzeum Baráti Köre, IPA Magyar Szekció, Magyar Csendőr Bajtársi Egyesület  tagjai, szimpatizánsai.

 

Megmérettették magukat az elmúlt évben:    

Csintalan István és Attila/Zaránk/  

Kaló József és barátai/Eger/

Hevesi Rendőrkapitányság

Pintér tanya csapata (Erdőtelek)

Heves megyei,Jászszentandrási IPA csapatai ( Jászszentandrás-Heves)

A nevezési díj nincs!Új jelentkezőket várunk!

 

Kérjük a versenyzőket, hogy 6 személy részére készítsék el remekművüket.

 

A versenyhez szükséges bográcsról és kellékekről valamint a melegítéshez szükséges tüzelőanyagról a versenyzőnek kell gondoskodniuk!

A Lecsófőző verseny zsűri:

Elnök:Lovasi József

Szabadtűzi lovagrend lovagmestere                         Tagok: Szabadtűzi lovagrend szaktekintélyei,v Joó Katalin

 

Az első három helyezett a lecsókészítés mestere arany, ezüst és bronz fokozatát kapja és arra érdemesek oklevelet és egyéb ajándéktárgyat. A kenyérről, evőeszközről, italról mi gondoskodunk.

A zenét szolgáltatja Seres Barnabás (Muckó).

 

Részvételi szándékot feltétlenül jelezd vissza a létszám megjelölésével 2021. augusztus 31.-iga Baráti Kör és a Heves Megyei IPA címein.

Heves, 2021. június                                                                                    

 

 

                                                                                                                    Dr. Francsics Ottó

                                                                                                                  Az IPA Heves Megyei 

                                                                                                                           Szervezet  és a MRBK.

                                                                                                                             Elnöke 

A verseny támogatói:

 

Honvéd és Társadalom Baráti Körök Országos Szövetsége / Budapest/

Grimplinyi Sándor (Heves)

Pintér tanya (Erdőtelek)

Csintalan István és fia (Zaránk)

Makra Sándor / Szeged/

Horváth József /Heves/

Heves megyei Rendőr főkapitányság /Eger/

Hevesi Rendőrkapitányság /Heves/

     Szabadtűzi Lovagrend Gasztronómiai Egyesület/Bogács/

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2021. Szeptenber 3 –án /pénteken/ 14 órai kezdettel az Erdőtelki Pintér Tanyán megrendezésre kerülő utána a 16 órakor kezdődő- XIII Lecsófőző - versennyel egybekötött, beszámoló közgyűlésre.

 

Amennyiben a közgyűlés nem határozatképes/nincs meg a taglétszám 50%.-a +1 fő/a közgyűlést 2021 szeptember 3-án 14,30 órára az Erdőtelki Pintér Tanyán  ugyanazon napirendi pontokkal hívom össze.

 

 

 

Napirendi pontok:

1. A napirendi pontok elfogadása

2. A jegyzőkönyvvezető és a jegyzőkönyvet hitelesítő két tag megválasztása.

3. Az elnökség beszámolója a 2020. évi tevékenységről és pénzügyi helyzetéről.

Előadó: Dr. Francsics Ottó

 

4.Egyebek: Vitéz Joó Katalin könyvbemutatója - Magyar Ősvallás -

 
Már tizenharmadik évét betöltötte az általa alapított – és a magyar szerves műveltségre építkező Gyógyító és Szellemtudományi Műhely. Az egyre nehezedő gazdasági és szellemi körülmények ellenére, eddig még sikerült fennmaradnia.  

 

„Célunk töretlen - továbbra is szeretnénk gyógyítást nyújtani a lelki és testi problémákkal küzdő rászorulóknak, egyben továbbra is szeretnénk magas színvonalú, tiszta forrásból táplálkozó előadásokat és tanítást biztosítani az érdeklődők számára. A mindenféle lelki és testi bajokban nyújtott segítségre talán most van leginkább szükség. Közel húsz éves gyógyítási tapasztalataim és tudásom átadása szervezett iskolai keretek között tud hatékonyan működni, s annak is számos technikai költségterhe van,így a könyvkiadásnak is. Megtisztelő meghívásuk a könyvbemutatóra azzal a reménnyel tölt el, hogy maradandó személyes- és tudásélményt adhatok át könyveimen keresztül.”

Minden meghívott tagunkat megkérjük, hogy 2021. augusztus 31.-ig

    jelezze részvételi szándékát !

Megjelenésedre feltétlenül számítunk!

 

Heves,2021-07.03.

 
Vándorkiállítások aktuális helyszinei:

Kisebb -  2019.02.17- től Miskolc-i Rendészeti Szakközépiskola

Nagyobb – Miskolc-i Rendészeti Szakközépiskolában

Tarnaméra Rendőrmúzeum

Elérhetőség

 

Cím: 3284 Tarnaméra, Árpád út 12.
Telefon: 06-36/479-514; (április 1. és október 31. között elérhető)
November 1. és március 31. között a Tarnamérai Állandó Kiállítás részlegesen zárva tart, ezért a kiállítás megtekintése ebben az időszakban kizárólag előzetes bejelentkezés alapján lehetséges. A részleges zárva tartás időszakában a Tarnamérai Állandó Kiállítás megtekintéséhez a budapesti Rendőrmúzeum 06-1/477-2183 telefonszámán szükséges bejelentkezni.

Részleges zárva tartás: november 1. és március 31. között a kiállítás megtekintése kizárólag előzetes bejelentkezés alapján lehetséges az alábbi időpontokban:

Kedd: 8.00-12.00
Csütörtök: 8.00-12.00

Tárlatvezető: Pocsai Lászlóné +36 36 479 514

 

Megközelítés: A Rendőrmúzeum Tarnamérai Állandó Kiállítása Budapesttől kb. 100 km-re található. Budapesttől autóval az M3-as autópályáról a 89-es lehajtónál célszerű lekanyarodni az állandó kiállítás megtekintése céljából.

 

Tervezett rendezvényeink 2023. év

 

A HTBKOKKSZ. /Honvéd és Társadalom Baráti Körök Országos Közhasznú Szövetsége/ segítségével létrehozott közös 1848-as emlékhelynek további karbantartása és az ott tartott ünnepségeken való részvétel is fontos számunkra.

 

Március hónapban Az Eötvös József Református Központ/EJROK/ 11-12 osztályos tanulóinak -60 fő-, honvédelmi nevelés témakörben előadás tartása,

 

 

Március 15.-én megemlékezés és koszorúzás az EJROK tanulóinak-50 fő- közreműködésével.

A Heves Pusztacsász temetőn belül a gyöngyösi Petheő család sírcsoportjában két 1848-as honvédtiszt síremléke található. Gyöngyösi Petheő János síremléke eredeti helyén áll, egyszerű vörösmészkő kőtábla. E sírcsoportban találjuk Dömötöri Németh Albert nemzetőr őrnagy síremlékét, mely eredetileg a kastélyukhoz közeli családi kripta mellett állt, majd a Hevesi Helytörténeti Gyűjteménybe került. 2005-ben, az emlékhely létesítése kapcsán került mai helyére.

A Gyöngyösi Petheő-család sírcsoportja mellett áll a nemzetőreink tiszteletére 2005-ben emelt emlékmű. A tekintélyes obeliszk 276 nevet őriz. A temetőn belüli emlékhelyet 2005-ben a Magyar Rendőrmúzeum Baráti Köre a HTBKKOSZ segítségével  létesítette.

      Április 14.-én 14 órai kezdettel egyesületünk legfontosabb eseményét a közgyűlést  tartjuk az Erdőtelek Pintér Tanyán. A közgyűlés keretén belül méltóan megemlékezünk a Magyar Honvédség 175. évfordulójáról.

       Május 21-27.-e között Kirándulást szervezünk Székelyföldre. A Bács család jóvoltából részesei lehetünk egy remek programnak. Az étkezést is a helyiek biztosítják,saját biogazdálkodásuk eredményét.

   

             Szeptember 1.-én 15 órai kezdettel tartjuk meg a XVI. Lecsófőző Versenyt az Erdőtelek Pintér Tanyán.

 

Ebben az évben is támogatjuk az IPA Heves Megyei Szervezete által 2023. szeptember 9-én , Tiszanánán megrendezésre kerülő kerékpár teljesítménytúrát.

 

November 11.-én 11 órai kezdettel, az első világháborút befejező tűzszünet aláírására emlékezve szintén az EJROK tanulóival-50fő-megemlékezést és koszorúzást tartunk a Heves első világháborús emlékhelyénél

 

Október 7.-én szintén az IPA Heves Megyei Szervezettel és az RKSZ-el (Rendészeti Kiképzők Szövetsége)  közösen bált szervezünk./XXXI./

 

Elérhetőségeink:

Levélcím: 3360 Heves, Szerelem Alfréd út 25.

Dr. Francsics Ottó elnök mobil:+36 20 9390291 E-MAIL:

fran.otto@t-online.hu

franotto@t-online.hu