Székhely: 3360 Heves, Szerelem Alfréd út 25

Egyesületünk számlaszáma: K&H Bank Nyrt.

10402111 – 50485351 – 51541003

Adószám: 18578135-1-10

2016. április 8-án 14 órai kezdettel az Erdőtelki Pintér Tanyán megrendeztük az állófogadással egybekötött közgyűlésünket.

Közgyűlésen történt:

A napirendi pontok elfogadása

A jegyzőkönyvvezető és a jegyzőkönyvet hitelesítő két tag megválasztása.

Az elnökség beszámolója a 2015. évi tevékenységről és pénzügyi helyzetéről.

Előadó volt: Dr. Francsics Ottó elnök

Beszámoló ITT megtekinthető                     Tervezett programjaink ITT tekinthetők meg

A vándorkiállításokról beszámoló.

Előadta: Dr. Gulyás István alelnök

A közgyűlésen megjelent tagok az előterjesztett napirendi pontokkal kapcsolatos előterjesztéseket ellenszavazat és tartózkodás nélkül elfogadták.

A közgyűlés végén előadást tartott:

Vitéz nemes békei Koós Ottó királyi honvéd gyalogos százados, aki végig harcolta a második világháborút, egy évtizedet töltött az orosz fogságban, haza engedését követően itthon is bebörtönözték és a rendszerváltozásig megfigyelték.

Ottó „bácsi”, aki 1915. december 3-án született Bécsben. Sorsa a 20. századi magyar történelem sajátos lenyomata, ludovikás és családi neveltetéséből adódóan még a legreménytelenebb helyzetekben is ember tudott maradni. Példaképünkét tekinthetünk rá, mint hít hű hazafira.

Tarnaméra Rendőrmúzeum

Cím: 3284 Tarnaméra, Árpád út 12.
Telefon: 06-36/479-514; (április 1. és október 31. között elérhető)
November 1. és március 31. között a Tarnamérai Állandó Kiállítás részlegesen zárva tart, ezért a kiállítás megtekintése ebben az időszakban kizárólag előzetes bejelentkezés alapján lehetséges. A részleges zárva tartás időszakában a Tarnamérai Állandó Kiállítás megtekintéséhez a budapesti Rendőrmúzeum 06-1/477-2183 telefonszámán szükséges bejelentkezni.

Részleges zárva tartás: november 1. és március 31. között a kiállítás megtekintése kizárólag előzetes bejelentkezés alapján lehetséges az alábbi időpontokban:

Kedd: 8.00-12.00
Csütörtök: 8.00-12.00

Tárlatvezető: Pocsai Lászlóné +36 36 479 514

Megközelítés: A Rendőrmúzeum Tarnamérai Állandó Kiállítása Budapesttől kb. 100 km-re található. Budapesttől autóval az M3-as autópályáról a 89-es lehajtónál célszerű lekanyarodni az állandó kiállítás megtekintése céljából.

Tervezett rendezvényeink 2022. év

2022 évi terveink

A HTBKOKKSZ. /Honvéd és Társadalom Baráti Körök Országos Közhasznú Szövetsége/ segítségével létrehozott 1848-as emlékhelynek további karbantartása és az ott tartott ünnepségeken való részvétel is fontos számunkra.

Képviseltetjük magunkat a HTBKOKKSZ áprilisi közgyűlésén majd az augusztus végi országos találkozón.

Július 4-10 között,7nap /6 éjszaka/ utazást szervezünk Dél Lengyelországba, szintén az IPA Heves Megyei Szervezettel közösen.

Szeptember 2.-án  délelőtt a Egyesületünk legfontosabb eseményét a közgyűlést

majd délután a Pintér Tanyán tartjuk a XV. lecsófőző versenyt.

Ebben az évben is támogatjuk az IPA Heves Megyei Szervezete által 2022. szeptember10-én , Tiszanánán megrendezésre kerülő kerékpár teljesítménytúrát.

Október 01.-én szintén az IPA Heves Megyei Szervezettel és az RKSZ-el (Rendészeti Kiképzők Szövetsége)  közösen bált szervezünk./XXX./

Felkészülünk 2023-ra, a Magyar Honvédség 175. évfordulójának méltó

megünneplésére,

Szervezeti élet keretén belül minden negyedév keretében elnökségi ülést tartunk.