MAGYAR RENDŐRMÚZEUM BARÁTI KÖRE KULTURÁLIS EGYESÜLET HONLAPJA

„Jelenünk és a jövőnk a múltra épül!”

 

 2014. február 14-én 12 órai kezdettel megnyitásra került a

 

"RENDVÉDELMI SZERVEK TÖRTÉNETE"

című kiállítás

 

a kiállítás helye: NKE Rendészettudományi Kar (1121 Bp. Farkasvölgyi út 12 főépület dékáni folyosó)

 

A kállítás meghyitotta:

a BM képviseletében Dr. Sipos Gyula r. vezérőrnagy

 

Rendvédelmi ismertetőt tartott: Dr. Gulyás István tb. r. alezredes Rendőrség-történeti Múzeum tb. igazgatója

 

Vándorkiállítás létrejöttéről előadást tartott

Dr. Francsics Ottó ny. r. ezredes egyesületünk elnöke

 


  

Könyvekkel kezdte a gyűjtést, majd Dr. Francsics Ottó ny. r. ezredes, akkori hevesi rendőrkapitány ösztönzésére a rendőrségi relikviák jelentették számára az újabb szenvedélyt - mondta Dr. Gulyás István ny. r. alezredes, a Rendőrség-történeti Múzeum tb. igazgatója a „Rendvédelmi szervek történelme” című vándorkiállítás megnyitóján.

A kiállítás előzményei 1990-ra nyúlnak vissza, amikor Dr. Francsics Ottó ny. r. ezredes a Magyar Rendőrmúzeum Baráti Körének elnöke még rendőrkapitányként gondolta úgy, hogy jó lenne, ha az új épületbe költöző Hevesi Rendőrkapitányságon egy rendészeti kiállítás is nyílna. Az épületavató kiállításból nőtt ki a Magyar Rendőrmúzeum gyűjteménye, amelyet 1996-ban nyitottak meg Tarnamérán. 2002-ben anyagi okok miatt átadták az Országos Rendőr-főkapitányságnak, amely azóta is a Rendőrség-történeti Múzeum részeként működteti.

A múzeum létrejöttével egy időben alakult meg a Magyar Rendőrmúzeum Baráti Köre Kulturális Egyesület, melynek fő célja a múzeum gyűjteményének további gyarapítása és a rendészeti relikviák országos szintű megismertetése. A Rendészettudományi Karon ennek jegyében nyitotta meg a vándorkiállítást Dr. Sipos Gyula r. vezérőrnagy a Belügyminisztérium képviseletében. Köszöntőt mondott Prof. Dr. Ruzsonyi Péter bv. dandártábornok a kar dékánja, valamint Prof. Dr. Sallai János ny. hőr. ezredes tudományos és nemzetközi dékán-helyettes.

                                                                                              Dr. Budaházi Árpád r. szds.

 

Köszönő levél:

Vándorkiállítások aktuális helyszinei:

Kisebb -  2019.02.17- től Miskolc-i Rendészeti Szakközépiskola

Nagyobb – Miskolc-i Rendészeti Szakközépiskolában

Tervezett rendezvényeink 2019. év

2019. évi terveink:

  • Az előző évben elkezdett programjaink közül a nagyobbik rendvédelmi kiállítás - amely a polgárőrség és a hadtörténet anyagával van kiegészítve - a kisebbik kiállítás,- amely a rendvédelem és az IPA Heves Megyei Szervezet anyagával és egy komplett csendőr őrszobával van kiegészítve, vándor kiállításként járja az országot.
  • HTBKOSZ segítségével létrehozott 1848-as emlékhelynek további karbantartása és az ott tartott ünnepségeken való részvétel is fontos számunkra.
  • Egyesületünk legfontosabb eseménye a közgyűlés, melyet 2019 április 05én tartunk.
  • 2019 július 9-16 között,7 nap /6 éjszaka/ utazást szervezünk Albániába,szintén az IPA Heves Megyei Szervezettel közösen.
  • 2019. július26.-án lecsófőző versenyt szervezünk.
  • Ebben az évben is támogatjuk az IPA Heves Megyei Szervezete által 2017. augusztus 03-án , Tiszanánán megrendezésre kerülő kerékpár teljesítménytúrát.
  • 2019. október 05.-én szintén az IPA Heves Megyei Szervezettel és az RKSZ-el (Rendészeti Kiképzők Szövetsége) közösen bált szervezünk.
  •  Szervezeti élet keretén belül minden negyedév keretében elnökségi ülést tartunk.

 

Elérhetőségeink:

Levélcím: 3360 Heves, Hunyadi János utca 19-21.
Telefon/Fax: +36 36 345358 (iroda)
Földrajzi koordináták:
Északi szélesség /lat fok: 47.594862 Keleti hosszúság /lng: 20.282097
Dr. Francsics Ottó elnök mobil:+36 20 9390291 E-MAIL:

fran.otto@t-online.hu

franotto@t-online.hu