A Berettyóújfalui Rendőrkapitányság Tanácstermében 2014. szeptember 18-án rendezték meg a Tarnamérai Rendőrmúzeum „Polgárőrség valamint a rendvédelmi szervek történelme és egy kis hadtörténet” című vándorkiállításának megnyitó ünnepségét.

Dr. Lingvay Csaba r. ezredes, a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság rendőrfőkapitány-helyettese nyitotta meg a kiállítást, melynek immár második alkalommal ad otthont a rendőrkapitányság.

A kiállított relikviákat – amelyeket öt héten keresztül tekinthetnek meg az érdeklődők – Dr. Gulyás István ny. r. alezredes, a Rendőrség-történeti Múzeum tb. Igazgatója és Dr. Francsics Ottó ny. r. ezredes, a Magyar Rendőrmúzeum Baráti Kör elnöke gyűjtötte össze a jövő nemzedékének.

A megnyitó keretében Dr. Tóth Ferenc r. alezredes, a Berettyóújfalui Rendőrkapitányság vezetőjének bevetési egyenruhájával is gazdagodott a gyűjteményt.

A kiállítást öt héten keresztül, 2014. szeptember 18. és 2014. október 18. között ingyenesen tekinthetik meg az érdeklődők.

Forrás: berettyohir.hu