A kiállítással elismerésünket is szeretnénk kifejezni rendőreinknek, akik olyan kiválóan látják el a feladatukat, hogy a híradások Sümeget úgy említik, mint a legbiztonságosabb várost, szólt a Rendvédelmi szervek történelme című kiállítás megnyitóján Rátosi Ferenc. A polgármester elmondta, hogy a januárban Budapesten tartott IPA nemzetközi rendőr szervezet gyűlésén találkozott dr. Francsics Ottóval, a Magyar Rendőrmúzeum Baráti Kör elnökével, aki felajánlotta, hogy elhozzák Sümegre az anyagot.
A Magyar Rendőrmúzeum Baráti Kör Kulturális Egyesület vándorkiállításának ünnepélyes megnyitója április 24-én volt a Püspöki Palotában.
Dr. Töreki Sándor rendőr dandártábornok elmondta, hogy a rendőrség elnevezése többször változott, feladata viszont mindig ugyanaz, a közrend és a közbiztonság megteremtése, fenntartása. A kiállított tárgyak ma már a történelem részei, pár évtized múlva a ma készült fotók, a használati tárgyak is a múlt emlékeivé válnak. A rendőrség munkáját segítik a polgárőrök, róluk sem feledkeznek meg az anyaggyűjtés során. Dr. Francsics Ottó nyugalmazott rendőr ezredes a kiállítás sikeréről szólva elmondta, hogy az anyagot ötven településen mutatták be és több, mint százezer érdeklődő tekintette meg.
Dr. Gulyás István a Rendőrség-történeti Múzeum tiszteletbeli igazgatója a csendőrség történetéről és szerepéről szólva hangsúlyozta, hogy a csendőrök köztiszteletben álló állampolgárok voltak, akik megvédték a kiszolgáltatott, egyszerű embereket. A csendőrök kegyetlenkedéseiről szóló történetek nem igazak.
A kiállítás szervezői kérték, akinek birtokában vannak a rendőrség vagy polgárőrség múltjából tárgyak, ajánlja fel számukra, hogy azokat bemutathassák az érdeklődőknek. (T.A.)
A kiállítás május 31-ig tekinthető meg.

Forrás: Sümeg Város Honlapja

Videó a megnyitóról: