Meghívó:

szombaton – 17 órakor

a Mezőgazdasági Gépmúzeum „Gazdaházában” a

"Híven, Becsülettel, Vitézűl!"

című, időszakos kiállítás megnyitójára került sor,

a rendvédelem  a polgárőrség  és az I.P.A.  anyagából

a Magyar Rendőrmúzeum Baráti Köre szervezésében.

PROGRAM:

- a megjelenteket üdvözlte: Kádár Zoltán a Mezőgazdasági Gépmúzeum igazgatója B.A.Z. Megyei Önkormányzat képviselője és

Dr. Vasas László r. alezredes mezőkövesd rendőrkapitánya

- a kiállítás létrejöttét ismertette Dr. Francsics Ottó ny. r. ezredes a baráti kör elnöke

- szakmai szempontból méltatta: Dr. Vereckei Csaba dandártábornok B.A.Z. Megyei Rendőrség főkapitánya

- a kiállítást megnyitotta Tállai András Mezőkövesd város polgármestere, országgyűlési képviselő

- szakmai tárlatvezetést tartott: Dr. Gulyás István múzeumalapító, nyugalmazott múzeumigazgató, előadásának a címe: „A magyar rendvédelem története”

- pohárköszöntőt mondott: Csirmaz István a Mezőgazdaági Gépmúzeumért K.h. Alapítvány elnöke és Hajdu Ráfis János Magyar Örökség díjas, múzeumalapító

- közreműködött a Mezőkövesdi Hangstúdió Egyesület Mózerné Horga Stefánia vezetésével

Kiállítás megnyitója Mezőkövesd honlapján:

Ezzel párhuzamosan a Mezőgazdasági Gépmúzeumban is változatos, érdekes programokkal csalogatták a kultúrakedvelőket. A Gazdaházban 17 órától egy rendkívüli tárlatmegnyitón vehettek részt az érdeklődők. A rendvédelem, a polgárőrség és az I.P. A. (Nemzetközi Rendőr Szövetség) anyagából „Híven, becsülettel, vitéziül” - címmel nyílt tárlat. A Magyar Rendőrmúzeum Baráti Köre jóvoltából berendezett kiállításon a pandúrkorszaktól, a munkásőrségen, a csendőrségen keresztül a mai kor rendőrségének felszereltségét, öltözékét, fegyvereit.

A tárlat létrejöttét dr. Francsics Ottó, nyugalmazott rendőrezredes, a baráti kör elnöke ismertette. A kiállítást szakmai szempontból dr. Mecser Tamás, r. ezredes, rendőrségi főtanácsos értékelte, méltatta. A méltató szavak után dr. Gulyás István múzeumalapító, nyugalmazott múzeumigazgató a magyar rendvédelem történetéről tartott rövid ismertetőt. Ezt követően Tállai András polgármester, országgyűlési képviselő, a Belügyminisztérium önkormányzatokért felelős államtitkára nyitotta meg a kiállítást.

A tárlatmegnyitón közreműködött a Mezőkövesdi Hangstúdió Egyesület

A kiállítás megtekinthető augusztus 29-ig