Uniformis majális

Első alkalommal tartott közös majálist az egri Markhot Ferenc Kórház-Rendelőintézet és az IPA Hevesi Szervezete. Az Erdőtelek melletti Pintér-tanyán közel háromezren szórakozhattak, kapcsolódhattak ki május 14-én.
A megyei kórház és a hevesi kapitányság dolgozóinak, valamint hozzátartozóinak népes seregét a megnyitón dr. Kovács József kórházi főigazgatón és dr. Francsics Ottó városi rendőrkapitányon kívül köszöntötte dr. Sipos Gyula, az IPA Magyar Szekciójának elnöke, az ORFK gazdasági főigazgatója, Sós Tamás a megyei közgyűlés elnöke és dr. Nagy Imre, Eger polgármestere, valamint Kontra Gyula, Heves polgármestere.

A rendezők: Dr. Francsics Ottó, Gottschalk Róbert, Deli Miklós, Dr. Kovács József és Lovasi József

A Markhot Ferenc Kórház főigazgatója beszédében arra utalt, hogy a harmadik majálisuk ez a Pintér-tanyán, és az első közös rendezvényük a Rendőrök Nemzetközi Szervezetével. Ez a majális egyben erősíti azt az együttműködést is, ami a rend őrei és az egészségügyben dolgozók között mindig is megvolt.

A majálison minden résztvevő találhatott olyan programot, amelyben jó időtöltésre lelt. A főző-, a horgász-, illetve a különféle sportversenyek mellett számos bemutató, gyermek- és felnőtt program tette emlékezetessé a napot. Többen megcsodálták a helyszínen a 950 literes bográcsot, amelyben a majálisozók többségének az ebédje főtt, de komoly sikert aratott a meghirdetett főzőverseny is.

Szervezetünk elnöke, Sipos úr a győztes csapat főztjéből ebédelt, melyet a hevesi IPA tagjai készítettek 40 kg marhalábszárból. A majálison évek óta részt vesznek a Mónosbéli Gyermekotthon lakói, most külön színfoltot jelentett az általuk készített IPA jelvényt ábrázoló üvegfestmény ünnepélyes átadása.Nem hiányoztak a vásári árusok, mint ahogy az ORFK Mini-Police játéka sem, de jól szórakozhattak azok is, akik a délutáni műsorok során énekelhettek, táncolhattak együtt pl. a Cristal együttessel, Charlie-val és a Gemini együttessel.

A rendezvény alkalmat teremtett a dél-hevesi kistérség polgárőreivel, önkormányzati képviselőivel, valamint több IPA szervezet tagjaival való találkozásra, és külön öröm, hogy meghívásunkat elfogadta Wolfgang Bachkönig az osztrák, valamint Peter Jäkle a stuttgarti IPA képviselője.

A majális a késő esti órákban szabadtéri tánccal ért véget.

A Mónosbéli Gyermekotthon lakóinak ajándéka egy IPA dísztárgy.

Egy kis ízelítő a háromezer fő résztvevőből.

A rendezvény fő támogatói voltak, akiknek ezúton is köszönetet mondunk:

Balázs Tivadar
Tóth Imre