Majális 2006

Szervezetünk minden évben az erdőtelki Pintér-tanyán rendezi meg szokásos majálisát, melyen az idén is mintegy 1300 fő vett részt. A megnyitón Godó Lajos országgyűlési képviselő, Bartos László Heves megye rendőr-főkapitánya, Tótpál Ágnes az IPA Magyar szekció főtitkára, a házigazdák nevében pedig dr. Francsics Ottó köszöntötte a megjelenteket.

A szórakoztató műsorok sora az erdőtelki majorettek bemutatójával kezdődött, majd a hevesi lányok adtak ízelítőt acrobatikus táncokból. Az Egri Vitézlő Oskola tagjaitól kosztümös ismertetőt láthattunk a középkori fegyvereiről, azok használatáról, majd kommandósok mutattak elfogási szituációkat, önvédelmi gyakorlatokat.

Mindeközben a gyerekek Mini Police játékon tehették próbára ügyességüket, lufi váron ugrálhattak, lovagolhattak, nyilazhattak, vagy légpuskával lőhettek. Nem panaszkodtak persze a felnőttek sem, mert őket horgász verseny, főzés, agyaggalamb lövészet, sörivó verseny, sakk, Trabant tolás és kötélhúzás várta. Az ebédről ez évben is a jászapáti Frikkandó fogadó tulajdonosa, Szabó Sándor gondoskodott.

Kovács Magyar András táltos tanítványaival érkezett a rendezvényre, és a csontkovácsok előtt folyamatos volt a sorban állás. Előadásában is azt hangsúlyozta, hogy az egészségért tenni kell, lélekben és testben is.

A délutáni előadó művészek sorát Bódi Csaba és Nótár Mery nyitotta, akit Komáromi Pisti és a miskolci Angels, valamint Muck Ferenc szaxofonos követett. Ekkorra a hangulat már tetőfokára hágott, így Komáromit vastapssal kísérte a hálás közönség. Kovács Kati koncertjén már táncoltak az emberek és alig akarták leengedni a színpadról.

Közben fogyott az őzpörkölt, a sör és egyre vidámabbá vált a hangulat is. Talán ezért is fáradtak el este hatra a majálisozók és a Black Bird együttes műsorára már csak kevesen maradtak a tanyán. Rosszul tették, mert a fiatal zenészek fergeteges bemutatót tartottak a világ legismertebb csapatának, a Beatles együttesnek számaiból.

A majális nyolc után ért véget, de már most elkezdtünk készülni a jövő évi rendezvényre, ahol hasonló színvonalon szeretnénk egy kellemes napot biztosítani IPA tagjainknak és barátainknak.

Képek a rendezvényről: