XIV. alkalommal került megrendezésre a Heves megyei IPA szervezésében a mountain bike kerékpáros verseny új formában,

72 km-es táv teljesítésével lett meghirdetve, „teljesítmény túra” néven.

Csodálatos táj a Tisza tó és környéke. Kár, hogy ebből nem sokat vehetett észre a 27 kerékpáros.

A teljesítmény túra egy napon egyszerre két kategóriában zajlott le.

Az egyes kategóriában (profi) 6 versenyző indult.

A résztvevők 13 és 64 év közöttiek voltak.

Az abszolút győztes 19 éves, Panal Ádám (BP., Ferencváros)

A kettes kategóriában a legfiatalabb Huszti Dóra, 3 óra 32 perccel teljesítette a távot.

Miután fáradtan beérkeztek a versenyzők, Kisköre polgármestere ingyen strandolással, őzpörkölttel és színvonalas kulturális

műsorral kedveskedett.

A résztvevőknek az oklevelet és IPA pólót Szén József polgármester és Dr. Francsics Ottó, a Heves megyei IPA elnöke adta át.

Külön díjakat kaptak az abszolút győztes, valamint a verseny legidősebb és legfiatalabb résztvevője.

A sikeres verseny lebonyolításáért dicséret illeti a rendezőket és a helyi polgárőrséget.

Képek a rendezvényről: