A Nemzetközi Rendőrszövetség (IPA) Heves Megyei Szervezete, 1997 óta megszakítás nélkül rendezi meg a hagyományos Tisza-tavi kerékpárversenyét, amelynek helyszíne 2012 óta a Tiszanána-Dinnyéshát területén lévő hangulatos kemping.

A versenyzők két táv közül választhattak: a tóparti verseny résztvevői 21,6 km-t, míg a tókerülő verseny indulói 64 km-t teljesítettek. A kerekesek életkoruk alapján, nyolc korosztályba voltak sorolva. Idén a rövidebbik távon 28-an, míg a hosszabb távon 62-en álltak rajthoz.

A nagy meleg ellenére kiváló eredmények születtek: a rövidebbik távon mind a férfiak, mind pedig a hölgyek abszolút bajnoka 39 percen belül ért célba. A hosszabbik távon hét férfi versenyező érkezett azonos idővel célba, ami 1:47.40 óra volt, míg a legjobb női versenyző 1:56:30 óra alatt teljesítette a távot.

A célba érkezést követően a Zsutai Zsolt és kedves segítői által készített nagyon finom babgulyással lehetett pótolni az elveszített kalóriákat, míg a folyadékot a Horváth József által felajánlott csapolt sörrel lehetett pótolni.

A rendezvény zárásaként minden résztvevő emléklapban, illetve a dobogósok oklevélben és serlegben részesültek.

Képek a rendezvényről:

Összes kép megtekinthető: ITT

Tervezett rendezvényeink 2019. év

2019. évi terveink:

• Az előző évben elkezdett programjaink közül a nagyobbik rendvédelmi kiállítás - amely a polgárőrség és a hadtörténet anyagával van kiegészítve - a kisebbik kiállítás,- amely a rendvédelem és az IPA Heves Megyei Szervezet anyagával és egy komplett csendőr őrszobával van kiegészítve, vándor kiállításként járja az országot.
  • Egyesületünk legfontosabb eseménye a közgyűlés, melyet 2019 április 05én tartunk.
  • 2019 július 9-16 között,7 nap /6 éjszaka/ utazást szervezünk Albániába,szintén az IPA Heves Megyei Szervezettel közösen.
  • 2019. július26.-án lecsófőző versenyt szervezünk.
  • Ebben az évben is támogatjuk az IPA Heves Megyei Szervezete által 2017. augusztus 03-án , Tiszanánán megrendezésre kerülő kerékpár teljesítménytúrát.
  • 2019. október 05.-én szintén az IPA Heves Megyei Szervezettel és az RKSZ-el (Rendészeti Kiképzők Szövetsége) közösen bált szervezünk.
  •  Szervezeti élet keretén belül minden negyedév keretében elnökségi ülést tartunk.