Magyar Csendőr Bajtársi Közösség Csendőrnapi Konferenciája
2009. február 21, szombat, Petőfi Klub/Magyar Ház, Venice, Florida, USA

A konferencia vitéz  barancsi Tamáska Endre csendőr százados (tb. ezredes) mint rangidős köszöntőjével indult

A rendezvényen részt vett és felszólalt a Rendőrmúzeum Baráti Kör Elnökségének tarjai, többek között Dr. Gulyás István aki a csendőrség életéből,

Hájas László a Baráti Kör vándorkiállításairól és Dr. Francsics Ottó a

Magyar Csendőr Bajtársi Egyesület tiszteletbeli Csendőrőrsének tevékenységéről tartott előadást.

Mindhármuk előadását nagy sikerrel övezte és örömmel fogadták a meghívók az általuk vitt Dr. Boda József r. ezredes által felajánlott a mostani Nemzetközi Oktatási Központ - régen csendőrlaktanya - történetéről szóló könyvet, az Ságvári Pál alezredes a Magyar Csendőr Bajtársi Egyesület Elnöke által kiállított okleveleket és Rendőrmúzeum Baráti Kör jelvényeit.

A konferencián felszólalt vitéz Kőrössy  Zoltán a - Magyar  Csendőr Bajtársi Közösség központi vezetője - rendezvény szervezője ennek keretében említést tett vitéz Kőrössy Zoltán csendőr százados édesapjáról aki az első Csendőr Nyomozó Osztály parancsnoka volt, részvevők lehetőségük volt meghallgatni az 1956. februári csendőrnapon elmondott beszédét.

Kint tartózkodásuk alatt meglátogatták az Titusvill-ben  lévő Rendőr Múzeumot és emlékhelyet.